Veľkonočné zľavy! Ušetrite až 10€ na všetkom a my vám to navyše doručíme ZDARMA!

Rozhovor s víťazkou letnej súťaže TU!!!

Rozhovor s víťazkou letnej súťaže TU!!!

Naša víťazka letnej súťaže o nosič BOB už ho nejakú dobu využíva, tak sme sa rozhodli ju osloviť s rozhovorom a ona nám ho veľmi rada poskytla. Miška je veľmi milá ženička, s ktorou sme sa prostredníctvom rozhovoru spoznali trošku bližšie, a vieme, že sa živila a živiť bude pomáhaním druhých, a že túto prácu miluje. To je nám veľmi sympatické! Materstvo ju veľmi napĺňa, ale než priviedla svoju dcérku na svet, prešla si peklom. Našťastie všetko dobre dopadlo a ona aj jej dcérka sú zdravé a chvíle spolu si užívajú naplno.

My jej srdečne ďakujeme za rozhovor. Odpovedala neskutočne pohotovo, čo sa veľmi cení! Všetky mamičky predsa vieme, že náš čas je naozaj obmedzenýJ.

Ďakujeme ešte raz Miška!

A tu už je sľúbený rozhovor, prajeme príjemné čítanie.

 

Milá Miška, vieme, že Vaše momentálne „zamestnanie“ je materská dovolenka, čo ste ale robili predtým, než ste na ňu išli a čo plánujete robiť po nej?

 

Predtým, než som sa dostala na materskú dovolenku som pracovala ako sociálny terapeut v CSS (centrum sociálnych služieb) s klientmi s mentálnym postihnutím, dá sa povedať, že s deťmi, lebo sú na takej úrovni. Čiže na svoju "dovolenku" s dcérkou som sa akoby pripravovala . Keď Vaneska trosku podrastie, určite sa plánujem vrátiť do prace, lebo ma napĺňa a mám ju rada.

 

O aké cenné rady a skúsenosti, ku ktorým ste prišli pri výchove dcérky, by ste sa mohli podeliť s ostatnými mamičkami? Mamičky naozaj ocenia!

 

No ako každá mamička, aj ja som začínala, na veľa vecí som sa pýtala svojej mami, kamarátok a postupne som sa do toho dostala. Nás strašne dlho trápili koliky, boli preplakané a prebdené noci, skoro až do 6. mesiaca. Už boli chvíle, kedy som nevládala. Ja som vďačná mojej rodine, hlavne mojej mamine, za všetku pomoc. Je len dobre, keď sa aj my mamičky máme stále o koho oprieť a požiadať o pomoc. Treba si užívať každú jednu chvíľku s našimi deťmi, pretože život letí ako voda a ani sa nenazdám a dcérka bude školáčka. Toto je to najkrajšie obdobie .

 

Keby ste boli znovu tehotná, čo by ste povedali svojmu „tehotnému ja“, aby počas tehotenstva nerobilo alebo naopak robilo viacJ?

 

No v prvom rade by som bola šťastná, že môžem opäť cítiť ten malý zázrak pod srdiečkom. Ja som počas tehotenstva mala 5x žlčníkový zachváť, keďže malinká mi doň kopala. Takže mám za sebou veľmi bolestivé tehotenstvo, samá hospitalizácia v nemocnici, diéty, ale za to pôrod ani neviem, že bol. Jeden p. doktor mi počas hospitalizácie povedal: "Vy si vytrpíte, to bude milované dieťa." A mal pravdu. druhé by som milovala rovnako ako Vanesku, len by som si priala bezproblémové tehotenstvo .

 

Ako vyzerá Váš typický deň s dcérkou?

 

Môj typický deň vyzerá asi takto. Ráno sa dcérka zobudí, uvarím jej obed, hrám sa s ňou, dám ju pospinkať na pol hodinky, medzi tým ešte niečo porobím, poriadim, aj keď za tu pol hodinku nestihnem veľa, ale snažím sa . Manžel je od rána v robote a z roboty ide rovno na stavbu (staviame dom), čiže sa vidíme len večer. Keď sa malá vyspinká, tak ju oblečiem a okolo 11 odchádzam k mame, do môjho rodičovského domu, kde sme s malou až do večera. Mám tam svoju izbu, veľkú záhradu, zvieratká, horu, mám to tu rada. A k láske ku zvieratkám a prírode vediem aj svoju dcérku .

 

Aké boli Vaše prvé dojmy s nosiča bob?

 

Bola som milo prekvapená, ľahučký, pekná farba, jednoducho super.

 

Kde a ako úplne najčastejšie využívate náš bob?

 

Najčastejšie pri prechádzkach do hory, alebo okolo domu, na záhrade. Zopárkrát som ho použila aj u seba doma, keď som varila, ale hlavne vonku ho využívam . Najčastejšie využívame bob tak, ako môžete vidieť na fotkách...

 

Ako Vám uľahčil fungovanie s dieťatkom?

 

Keďže dcérka ma 9kg, tak mi veľmi uľahčil fungovanie a tiež mojej mamine, lebo už mala presilené ruky. Hlavne na prechádzkach a na miestach, kde sa nedostanem s kočíkom a malá musí byť na rukách, je nenahraditeľný

 

Čo hovoríte na obsluhu bob nosiča?

 

Obsluha bob nosiča je jednoduchá, dokážem sa sama zapásať, nepotrebujem pritom pomoc inej osoby. A je  na ňom ešte jedna poistka na zapnutie, tak mám väčší pocit istoty !

 

Odporučili by ste ho ostatným?

 

Bob nosič by som určite odporučila ostatným mamičkám. Je ľahučký, takže si ho môžete vziať so sebou všade. Dnes sme boli nakupovať a sestra zahlásila: "Prečo si nezobrala ten bob, veď ona je ťažká!" Takže určite sa dá využiť pri viacerých činnostiach, alebo na rôznych miestach .

 

Zaťažuje Vám váha dieťatka chrbticu pri jeho používaní?

 

Zatiaľ necítim chrbticu pri jeho používaní. Uvidíme, aké to bude ďalej, keď bude Vaneska čoraz viac oťažievať.

 

Čo by ste povedali o nosiči bob svojej kamarátke, ktorá zvažuje kúpu „nejakého“ nosiča pre deti, alebo ako by ste ho v krátkosti a výstižne charakterizovali?

 

Tak bob by som jej isto odporučila, je ľahký, dieťatku sa v ňom páči, je skrátka super !