Veľkonočné zľavy! Ušetrite až 10€ na všetkom a my vám to navyše doručíme ZDARMA!

Použitie nosiča bob by MattiMami od 0-3 rokov

Použitie nosiča BOB by MattiMami od 0-3 rokov

V každej polohe, v ktorej nosíte svoje dieťatko na nosiči BOB, simulujete nosenie dieťatka na rukách (bez nosiča) s tým rozdielom, že jeho váhu takmer necítite, nepresilujete si ruky a chránite si svoju chrbticu. Dieťatko neťaháte, netlačíte, je bezpečne položené na BOBe a nôžky má v správnej M pozícií.

Pri používaní BOB nosiča postupujte podľa nášho obrázku nižšie.

Ak dieťatko ešte nedrží samo hlavičku, nedávajte ho do zvislej polohy na nosiči BOB. Položte si ho naň tak, ako zobrazujeme na prvom obrázku a pridŕžajte hlavičku a telíčko rukou. Nosič BOB nie je uspôsobený na nosenie novorodeniatok od 0 do cca 4-6 mesiaca (kým nedrží pevne krk a hlavičku) V ZVISLEJ POLOHE.

Keď dieťatko začne pevne držat samo hlavičku (okolo 4.-6. mesiaca), môžete ho na nosič BOB posadiť, teda dať do zvislej polohy, tvárou k sebe. Bez použitia popruhov samozrejme treba dieťatko pridŕžať rukou.

Od 6. mesiaca môžete dieťatko skúsiť otočiť aj tvárou od seba, ale Pozor! Ide o príležitostnú polohu! Využite nosenie dieťatka tvárou od seba len krátkodobo, ak je to potrebné. Dieťa by nemalo byť presýtené okolitými podnetmi, byť unavené a v žiadnom prípade nesmie v tejto pozícií spať. Znovu pripomíname, že dieťa musí byť schopné samo udržať hlavičku, respektíve musí mať dostatočnú kontrolu nad pohybmi svojho telíčka počas nosenia. Tzn. keď si dieťatko do tejto polohy dáte na nosiči BOB, skontrolujte najprv, ako reaguje na pohyby svojho telíčka počas nosenia. Nejaví známky nedostatočnej kontroly nad svojim telom, nenakláňa sa nebezpečne dopredu alebo do boku a pod.?... Poloha tvárou k sebe (vpredu, na boku alebo na chrbte) je vždy tá najbezpečnejšia. Ak sa chcete absolútne vyhnúť noseniu dieťatka tvárou od seba, ale vaše dieťa to vyžaduje, skúste ho najskôr nosiť na boku (odporúčané od 4.-6. mesiaca) alebo na chrbte (odporúčané od 8. mesiaca) na nosiči BOB

No a od 8.-12. mesiaca si dieťatko môžete dať na nosiči BOB aj na chrbát (tu už jedine s použitím popruhov). Čím staršie je dieťatko, tým viac možností polohovania dieťatka na nosiči BOB možno využiť.