Veľkonočné zľavy! Ušetrite až 10€ na všetkom a my vám to navyše doručíme ZDARMA!

Odborníci varujú, svoje dieťa by ste nemali nosiť celý deň!

Téme nosenia sa venujeme veľmi dlho a naozaj intenzívne. Ten náš HIPSEAT BOB je predsa len iný, ako všetky ostatné a, nielen preto, úzko spolupracujeme s fyzioterapeutmi a pediatrami.

 

Už ste sa niekedy zamysleli na tým, ako dlho môžete nosiť svoje dieťa v nosiči, či šatke? Ak nie, tak by ste mali, pretože príliš dlhé nosenie počas dňa dokáže dieťaťu uškodiť.

 

Najväčšiu pozornosť vzbudzuje nosenie dojčiat a malých detí v šatkách. Metóda totiž nemá jasné štandardy a možností je neúrekom. Výbor Českej pediatrickej spoločnosti sa rozhodol poukázať na plusy i mínusy, ktoré nosenie prináša. Jedným nich je aj téma – ako dlho môže dieťa v nosiči, či šatke, byť.

 

Luděk Ryba a Jan Janda, dvojica pediatrov, na nosení vyzdvihujú najmä psychické pôsobenie tesnej väzby medzi matkou a dieťaťom. U nedonosených detí je výhodou aj blízkosť zdroja výživy, malá šanca na infekcie, ako aj termoregulácia dieťaťa telesným teplom.

 

Za možné riziká však považujú vplyv na vývoj chrbtice a panvy. Preto pediatri upozorňujú najmä na primeranú dobu nosenia, nanajvýš pár hodín denne. Nosenie v nosiči, či v šatke totiž nemôže nahrádzať spontánnu pohybovú aktivitu dieťaťa. Pri dlhom šatkovaní, či nosení v nosiči, sa obmedzuje funkcia svalov, ktoré zaisťujú správne držanie tela a vývoj chrbtice, hrudníka a bedrových kĺbov.

 

Ako dlho (presne) nosiť dieťa v nosiči, či šatkovať, počas dňa sme sa nedozvedeli zatiaľ od žiadneho odborníka. Uzavreli by sme to teda asi tým, že všetkého príliš škodí, preto aj tu platí, všetko s mierou. Pre pokoj v duši by sme tiež odporučili prediskutovať si to vaše nosenie so svojim vlastným pediatrom, či iným odborníkom.

 

Váš MattiMami® - Mamičky Mamičkám