BOB

Praktický a všestranný nosič určený pre bábätká od 0 do 3 rokov (v závislosti od váhy 0 – 20 kg). Samotný BOB je skvelý na rýchlu a jednoduchú manipuláciu s dieťatkom (keď chce napríklad dieťatko raz na ruky, vzápätí zase dole). Pripínateľné popruhy zasa BOB premenia na plnohodnotný nosič, v ktorom dieťatko môže odpočívať, spinkať, vy máte voľné ruky. BOB je doslova sedadlom pre dieťa opásaným okolo nositeľa, po pripnutí popruhov sa z neho stáva plnohodnotný nosič. Poskytuje extrémne pohodlie pre mamičku aj nosené dieťatko. Váha dieťatka je rovnomerne rozložená na BOBe, uľavuje teda chrbtici i rukám. Dieťatko sedí v správnej M pozícií, čo mu zaručuje maximálnu bezpečnosť a pohodlie. Táto poloha je správna pre zdravý vývoj kĺbov dieťaťa. Možnosť posadiť dieťa do rôznych pozícií. V každej z pozícií simulujeme nosenie na rukách, dieťa sedí správne, nôžky nevisia. Pripínateľné popruhy s priedušnou opierkou rešpektujú prirodzený vývin chrbtice dieťatka od odporúčaného veku používania. Dieťatko mamička neťahá a netlačí ako tomu je pri bežnom nosení. Navyše ide o veľmi jednoduchý systém. V priebehu sekúnd máte na sebe BOB i dieťa. BOB by MattiMami spĺňa požiadavky európskej normy EN13209-2:2005 a EN 71-3. MattiMami je schváleným členom BCIA - Baby Carrier Industry Alliance, ktorá združuje popredných výrobcov a distribútorov nosičov pre deti z celého sveta.

 

MattiMami

Značka MattiMami (pôvodne Valentinka) vznikla v roku 2015 s myšlienkou priniesť na náš trh inovatívne a zaujímavé výrobky pre deti a rodičov. Na MattiMami sme firmu premenovali po tom, čo sa nám namiesto Valentinky narodil Matteo:). Prešli sme dlhým procesom vývoja a výroby nášho prvého produktu – pásového nosiča, ktorý sme pre ľahšiu zapamätateľnosť nazvali BOB. S jeho pomocou sa nosenie detičiek stáva úžasným zážitkom!!! Svojej značke sme dali aj vlastné tváre - na fotkách a vo videu som ja, zakladateľka značky MattiMami, a môj syn Matteo.

Pásový nosič som prvý krát dostala ako darček. Odvtedy sa stal pre mňa nenahraditeľnou pomôckou a podnetom pre jeho sprístupnenie aj rodičom na Slovensku. Oproti bežným nosičom a šatkám má náš bob veľa ďalších ohromných výhod, z ktorých hlavné sú:

  • Pohodlné a zdravé nosenie bábätiek, bez bolesti chrbta, rúk, váha dieťatka je rovnomerne rozložená, ergonomické nosenie pre dieťa i nositeľa
  • Dieťatko sedí na svojom vlastnom sedadle, je prakticky nemožné ho posadiť do ktorejkoľvek pozície nesprávne, nôžky má v správnej M pozícií pre zdravý vývoj bedrových kĺbov
  • Samotný BOB bez popruhov je výborný na rýchlu a jednoduchú manipuláciu s dieťatkom
  • Po pripnutí popruhov sa z BOBu stáva plnohodnotný nosič, opierka rešpektuje prirodzený vývin chrbtice dieťatka, je priedušná, popruhy sú dostatočne široké, mäkké, ale zároveň pevné, takže pre nositeľa pohodlné
  • V horúcom počasí môžete použiť BOB samotný, aby nebolo teplo ani vám, ani dieťatku
  • Perfektná pomôcka pre každodenný život (v domácnosti, pri nákupoch, prechádzkach, uspávaní, cestovaní...)

Môj príbeh:

Dlho ma trápili bolesti bedrovej a krčnej chrbtice a presilené ruky od nosenia bábätka. Tiež som sa veľa krát cítila otrávená neustálym vláčením kočíka úplne všade, v ktorom syn nakoniec aj tak dlho nevydržal, takže som ho musela vziať na ruky. Neustále som hľadala niečo, čo by mohlo moju situáciu zlepšiť. Našla som množstvo rôznych šatiek, popruhov a iných nosičov pre deti, ale z môjho pohľadu sú všetky veľmi nepraktické. Kým si ich na seba dáte, kým do nich nasúkate dieťatko, v letnom období je v nich horúco ako vám tak aj vášmu dieťatku... Oči sa mi rozžiarili od prvej chvíle, čo som zbadala darček od svojej kamarátky a konečne som si naplno začala užívať nosenie svojho syna.

Tento nosič sa mi zapáčil natoľko, že som sa rozhodla ho sprístupniť aj rodičom na Slovensku. Začala som s pátraním po značkách, ktoré podobné nosiče vyrábajú, ale na každom sa mi páčilo niečo iné, preto som sa rozhodla, že si vytvorím svoj vlastný a vyrobím ho pod svojou vlastnou značkou, čím sa stane aj cenovo dostupnejší. Vo svete je táto praktická pomôcka veľmi dobre známa a okamžite si získala obrovské množstvo priaznivcov pre svoju praktickosť, všestrannosť a rýchlosť použitia. Náš bob nosič sme teda obohatili aj o to, aby sa k nemu dali pripnúť popruhy, ktoré umožňujú posadiť dieťatko do všetkých polôh na nosiči a úplne voľné ruky nositeľa.

Okrem mňa, testovali bob aj iné mamičky, ktorých výpovede si môžete na našej stránke prečítať (pozrite si náš "blog"). Sú 100%-ne spokojné a stotožňujú sa s informáciami, ktoré o BOBe prezentujeme, čo nás nesmierne teší. Tiež sa mi zdôverili s tým, že po krátkom čase používania BOB nosiča boli veľmi šťastné, že sme práve ich vybrali pre testovanie nášho výrobku. Stretávali sa totiž s podobným problémami ako ja. Potvrdili nám, že BOB je v ich domácnostiach 100% využitý.

Bob nosič beriem úplne všade, či ide o bežný nákup v potravinách, prechádzku, voľný deň v nákupnom centre, bežné fungovanie v domácnosti, cestovanie, alebo uspávanie. Deň bez neho si už neviem ani predstaviť. Môj manžel ho zo začiatku veľmi používať nechcel (veď je to chlap a chlapi také niečo nepotrebujú :-), ale postupne prišiel na výhody, ktoré prináša BOB jemu i nášmu synovi, a odvtedy naňho nedá dopustiť. Dieťatko je pri sedení na bob nosiči v správnej polohe, jeho nožičky sú v správnej M pozícií pre zdravý vývoj bedrových kĺbov a je ideálnym prostriedkom pre blízky kontakt vás s vašim dieťatkom. Dieťatko neťaháte, netlačíte, ako tomu je pri bežnom nosení na rukách. Deti chcú neustále niečo iné, raz sa chcú hrať, potom zase nosiť. S BOB nosičom je nosenie dieťatka neuveriteľne jednoduché, bezbolestné. Veľmi rýchlo si ho dokážete nasadiť alebo odopnúť a aj vykladanie a nakladanie dieťatka na bob sa udeje v priebehu sekúnd. Uspávanie môjho synčeka na BOBe je absolútnou nevyhnutnosťou. Nehovoriac o tom, že je vyrobený z 100% nylonu, ktorý ľahko očistíte vlhkou handričkou, pranie v práčke nie je nevyhnutné. Dieťatko si môžete posadiť do niekoľkých pozícií a môžete ho začať používať hneď, ako váš drobec začne sám pevne držať hlavičku. Ak ešte nedrží hlavičku, môžete ho používať tak, že si naň dieťatko položíte v ľahu (pozrite fotografie). BOB je testovaný a verifikovaný podľa európskej normy EN13209-2:2005 a EN71-3. MattiMami je schváleným členom BCIA - Baby Carrier Industry Alliance, ktorá združuje popredných výrobcov a distribútorov nosičov pre deti z celého sveta.

Než sme navrhli ten správny bob, ten správny dizajn a kvalitu, prešli sme si mnohým. Po ťažkej práci vám s radosťou predstavujeme náš nosič detí BOB by MattiMami, ktorého kvalitu garantujeme, sme naň nesmierne hrdí a veľmi šťastní, že sa nám podarilo prejsť všetkými úskaliami spojenými s výrobou a uvedením BOBu na náš trh pod vlastnou značkou MattiMami.

Užívajte si nosenie svojho miláčika zdravo a pohodlne!!!

Váš MattiMami – mamičky mamičkám

Bon nosič

MODEL AS1500

59,90€

pásový nosič, najpraktickejší nosič všetkých čias umožňujúci hneď 3 spôsoby nosenia detí. Po pripnutí popruhov umožňuje prakticky všetky spôsoby nosenia detí. Je jednoduchý, žiadny zložitý systém, jednoducho ho obopnete okolo pása suchým zipsom, zakliknete pracku a posadíte dieťa.

Vyberte farbu

Množstvo

Veľkosť